22 Mart 2018 Perşembe

ZAFER SANA YAKIŞIYOR

Türk Milletinin büyük büyük kalbi, zafer sana yakışıyor..
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin titizliği ve başarısı millî varlığımız ve aynı zamanda millî itibarımız açısından çok önemli.. Bir tarafta yanmış yıkılmış harabeye döndürülmüş kentler.. Öte yanda her şeyi ile ayakta duran Afrin..
İşte bu, Türk Milletinin ve onun şanlı şerefli ordusunun duruşu.. Herkes gibi değiliz.. Hatırlayın o günleri.. ABD'nin bir kumpasla dünyaya ve Orta Doğu'ya giriştiği günleri..

Türkiye NATO bağlamında görev almıştı.. Sırpların insan kanı içtiği, vahşetin gerçek yüzünü gösterdiği Avrupa'da yine Mehmetçik insanların içini ısıtmıştı..

Bosna'dan, Afganistan'dan başlayan bir 'sıcak el' harekâtını başlatmıştı.. Türk ordusu, bir savaş makinesi, kan dökücü, cellatlar sürüsü gibi davranmıyor..

Bazı toplumların ve asker gruplarının içinde sanki canavar var. Fırsatını bulunca yamyamlar sürüsüne dönüşüyor.. Asıyor, kesiyor, tecavüz ediyor.. Neredeyse kedi, köpek bile bırakmıyor..

Peki, biz ne yapıyoruz? Aslanlar gibi mertliğin tarihini yaza yaza gidip vuruyoruz.. Çoluk, çocuk, sivil ayrımına riayet ediyoruz.. Kan dökme ideolojisi üzerinden değil, çatışmayı başarma ve hedefleri ele geçirip Türk bayrağını dikme metodolojisi üzerinden yürüyoruz..

Bu sebeple, her şey yerli yerinde.. Kimsenin burnu kanamıyor.. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu davranışıyla bütün dünyaya, uygar bir ordunun nasıl savaşacağının pratik örneğini veriyor..

Kendisine silah doğrultan hedefleri vuruyor.. Yiğitçe, mertçe vuruşuyor.. Sonra ulaştığı hedefte sivil halka bir milletin o 'sıcak elini' uzatıyor.. Bunu herkes görüyor.. Esat da, Rusya da.. ABD de.. Batı her zaman olduğu gibi..
Afrin, aynı zamanda ordu, milis güçlerle savaşamaz teorisini de yıktı.. Öteden beri gerilla tipi örgütler ile düzenli birliklerin savaşmasının çok zor olacağına dair inanışlar vardı.. Bu durum Türk Silahlı Kuvvetleri'nce yıkıldı..
Siyasetin tüm ayrımcı diline rağmen, TSK'nın umut veren davranış dili hepimizi yeniden bir araya getirdi.. Biz Afrin ile yeniden millet bilincinde buluştuk. Ve anladık ki, güvendeyiz.. Bütün iç ve dış operasyonlara rağmen ordumuz dimdik ayakta ve iş görüyor..
Daha ne isteyelim.. Ey Türk milletinin büyük büyük kalbi, zafer sana yakışıyor..." 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder