29 Mart 2018 Perşembe

Türk Milletinin gururu kahraman 'Mehmetçik

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Türkiye Cumhuriyeti sadece iki şeye güvenir. Biri millet kararı, diğeri en elim ve güç şartlar içinde dünyanın takdirlerine hakkıyla layık olma niteliğini kazanan ordumuzun kahramanlığı.." diyor..
Ve sanki bugünü şu cümleleri ile sarfetmiş büyük önder Atatürk;

"Askeri harekat, siyasi faaliyetlerin ümitsiz olduğu noktada başlar.. Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha seri hedeflere ulaşmayı temin edebilir..
"Ordumuz hayat ve onur mücadelesinde, milletin amaçlarının tek dayanak noktasıdır.. Dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.."
İyi ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, iyi ki kahraman Mehmetçiklerimiz var..
Bizler 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı evlerinde, işyerlerinde huzur içinde yaşıyorsak 24 saat 365 gün vatan nöbeti tutan kahraman Türk askeri ve Türk Polisi sayesindedir..
Afrin'de kahpe, kalleş, şerefsiz terörist gruplarına karşı öncelikle sınır güvenliğimizi sağlamak için ayrıca ülkemize sığınan Suriyelilerin vatanlarına dönmesi için canları pahasına kahramanca çarpışan Mehmetçiğimize şükran ve minnet borçluyuz.." 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder