4 Haziran 2018 Pazartesi

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

'Şehitlik muazzam bir inanışın, muhteşem bir duyuş ve kendinden geçiş halinin sonucudur..'
"Vatan ve millet nöbeti bekleyen evlatlarımızın gün aşırı şehadetleri yüreklerimizi parçalamaktadır. Şehitlerimizi ve kutlu mücadelelerini unutmak asla mümkün değildir..
Unutursak eğer kanımız kuruyacaktır. Unutursak eğer kalbimiz çürüyecektir.. Hiç şüphesiz tarih bu büyük vatan mücadelesinin kahramanlarını altın harflerle yazacaktır..
Onların alnı açıktı.. Onların başı dikti.. Ve onların vicdanı rahat, yürekleri de vatan, millet ve bayrak aşkıyla bezenmişti..
Onlar, en az Malazgirt’te bu toprakları vatanlaştıranlar kadar, Miryakefalon’da Türk’ün bu topraklardan atılamayacağını Bizans’a öğretenler kadar,
Plevne’de, Çanakkale’de, Sakarya’da destan yazanlar kadar alınlarından öpülmeyi hak ettiler..
Sur’daki, Nusaybin’deki, Şırnak’taki, Hakkari'deki, Yüksekova'daki, Silopi’deki, şühedanın kanları ecdadınkine karıştı.
Bastığımız yerler alelade toprak değil vatandır; zira uğrunda ölen, ölüme gülerek giden yiğitleri var.. Uzuvlarını kaybeden gazileri var. Vatan sağolsun diyen şehit babaları var..
Vatan mücadelesi veren askerimize, polisimize, korucularımıza alçakça tuzaklar kuran hainlerin çoğu bu ihanetlerinin bedelini ödedi.. İnşallah asıl elebaşılar, beyin takımları da ödeyecek..
Terörle mücadelede hayatlarını kaybetmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ruhları şad olsun diyorum.. "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder