26 Mart 2019 Salı

ŞEYTANIN İPİ GEVŞETMESİ…

Günlerden bir gün şeytanın yolu bir köye düşmüş. Keyfi yerinde olan şeytan, sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kenarda iple kazığa bağlı olan ineği sağan genç bir kadını uzaktan izlemeye başlamış. Kendi kendine demiş ki, herkes bir suç işler sonra da suçu benim üzerime atar. Şunlara bir iyilik yapayım da bundan sonra bir daha suçu benim üzerime atmasınlar, demiş.
Şeytan, kadını epeyce izledikten sonra yerinden kalkıp kazığa bağlı buzağının ipini biraz gevşetmiş. Boynundaki ipi gevşeyen buzağı bir iki hamle yaptıktan sonra ipten kurtulmuş. Koşarak sütü sağılan annesini emmeye gitmiş. Süratle annesinin yanına gelince süt kovasına çarpmış ve bütün sütler yere dökülmüş. Sağdığı sütün yere döküldüğünü gören genç kadın sinirine hâkim olamamış, eline geçirdiği odunu buzağının kafasına vurmasıyla yavru kanlar içinde yere yıkılmış. Yavrusunu yerde kanlar içinde ölmüş gören inek annelik içgüdüsü ile kadına saldırmış, oracıkta kadını yere serip öldürmüş.
Bu arada gürültüleri duyan kadının kayınpederi hemen dışarıya çıkmış. İneğin gelinini öldürdüğünü görünce o da sinirine hâkim olamamış, elindeki tüfekle ateş ederek ineği öldürmüş. Silah sesini duyan koca koşup gelmiş. Karısını yerde cansız yatar, babasını da elinde tüfekle görünce, ne olduğunu sorma ihtiyacı hissetmeden belinden silahını çekip, tek atışta babasını öldürmüş. Kısa bir süre sonra gerçeği öğrenen genç adam bu kadar acıya dayanamayacağını düşünüp, bir kurşun da kendi kafasına sıkarak canına kıymış.
Bütün bu olayları bir kenardan izleyen şeytan, bir iyilik yapayım dedim bu kadar olayın yaşanmasına sebep oldum. Şimdi bu yaşanan felaketi de bana yüklerler. Buzağının ipini gevşetmekten başka ben ne yaptım, diyerek oradan uzaklaşmış.

Aklını Kullanmadan Hareket Edenler Her Zaman Öfkelerinin Kurbanı Olurlar
Şeytanın buzağının ipini gevşetmesi sonucu çıkan olaylar sinirle kalkanın nasıl zararla karşılaşacağına güzel bir örnektirDüşünmeden, aklını kullanmadan hareket edenler her zaman öfkelerinin kurbanı olurlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder