MÜSLÜMAN TÜRKÜN DUASI

Bismillahirrahmanirrahim..Allahım güzel olan sensin cümle kainatı nasılki rahmetinin yüzde birini verdiysen güzelliğininde yüzde birini verdin..Azıcık olmasına rağmen sen bu kadar güzelliği yaratın kimbilir sen ne kadar güzelsin..
Güzeli seven güzel düşüneni yüreği güzel olanı seven Rabbim..
Allahım cemalimizi güzel kıldığın gibi ahlakımızıda güzel eyle..Allahım ahlakımızı kuran yaşamımızı sünnet eyle bizleri senin yolundan ayırma bizi bize bırakma Allahım..sen bizi bırakırsan ziyanlara uğrarız ..bizleri ziyana uğrayanlardan değil mükafatlandırdığın kul eyle..
Allahım hanelerimizi gönüllerimizi çocuklarımızı kuran ile zinetlendir bedenlerimizin şükrünü namazlarımızı vaktinde kılarak yapmayı nasip et..sıhhatimizin şükrünü oruçlarımızı tutarak ödemeyi nasip et bizleri seni bilen işiten gören kalpleri diri olan kul eyle..
Allahım bizleri islam fıtratı ile yaşamayı o amel ile ölmeyi islam fıtratı üzre dirilmeyi nasip et..
Allahım mahşerde beratı eline verilen kulResulullah efendimizin şefeatına nail eyle..
Allahım iki cihandada bizleri cennet nimetleri ile besle ikicihandada SETTAR isminla kusurlarımızı ört bilerin yüzlerini kara çıkarma..Allahım sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri affeyle bizleri rahmetinle muhabbetinle mükafatlandır....amin ecmain..